O mnie

Przygodę z psami rozpocząłem 32 lat temu pracując jako przewodnik psa obronnego, patrolowo – tropiącego a następnie specjalnego w Policji, pierwsze swoje umiejętności oraz wiedzę nabyłem na wielomiesięcznych kursach i szkoleniach w Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP w Legionowie z/s w Sułkowicach, przez okres 14 lat byłem hodowcą i jestem członkiem Związku Kynologicznego w Polsce Oddział w Legnicy.

Moje kwalifikacje

Jestem instruktorem szkoleniowcem, trenerem. Na bieżąco podnoszącym swoje kwalifikacje zawodowe w oparciu o najnowsze metody szkoleniowe prowadzone przez wybitnych polskich i zagranicznych specjalistów z zakresu kynologii, w ostatnim okresie uczestniczyłem w
niżej wymienionych seminariach:

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – 2013
Sympozjum ” MECHANIZMY ZACHOWAŃ ZWIERZĄT ORAZ MOŻLIWOŚCI ICH MODELOWANIA III „.
Wykładowcy:
Prof. Patrick Pageat, prof. Ken Booth, prof. dr hab. Ewa J. Godzińska, prof. dr hab.Tadeusz Jezierski, Claudia Fugazza, Jean-Marc Landry, dr Jagna Kudła, dr Krzysztof Skorupski, mgr Andrzej Kłosiński, lek. wet. Aleksandra Słyk-Przeździecka.

Kunice – 2014

Seminarium obiedence z Joanną Hewelt organizowane przez Fundację Psi Ratownicy.

Ponadto w 2005 roku brałem udział w kilkudniowym Sympozjum pt. „Żywienie psów i kotów w praktyce dla profesjonalistów” – organizowane przez niemiecką firmę BEWITAL
Prowadzący dr Christoph Deiter (spec.dietetyki),Niemcy.

2021

” Wpływ kastracji i sterylizacji na zdrowie i zachowanie psa  ” prowadząca dr. Amber Batson – Wielka Brytania.

Moje przesłanie

Pracuję na co dzień z właścicielami i ich psami, celowo pierwszych wymieniłem Was właścicieli, ponieważ to właśnie Wy w pierwszej kolejności musicie zostać przeszkoleni, to Wy popełniliście do chwili obecnej najwięcej błędów w wychowaniu swojego psa, to Wy macie stać się świadomymi przewodnikami swoich podopiecznych.
Pamiętajmy, że jeśli będziemy szanować swojego psa, on również będzie szanował Nas. Podejmując niemały trud szkolenia swojego pupila, pomagamy jemu łatwiej przystosować się do naszego stylu życia.

Więź z ukochanym psem może być najważniejszą rzeczą w naszym życiu.
Pracując z psami i ich opiekunami, każdego dnia zdobywam wiedzę, uczę się ciągle niezależnie od swojego wieku i zdobytych już doświadczeń.

Mariusz Siejba