Dzisiaj razem z Bibi-pieskiem rasy golden retriever odwiedziliśmy dzieci w przedszkolu. Przekazaliśmy im masę cennych informacji jak należy zachować się w kontakcie z psem.

Golden retriever w przedszkolu.

Co zrobić gdy w naszym kierunku biegnie nieznajomy pies?

Nigdy nie uciekamy i nie piszczymy, nie odwracamy się tyłem do psa !!! Zatrzymujemy się, pozycja nóg „na baczność”, ręce pod brodą, dłonie zaciśnięte w pięści nie patrzymy na psa . Piesek prawdopodobnie podbiegnie powącha nas i odbiegnie.

Golden retriever w przedszkolu.

Kiedy pozycja „żółwia”?

Pozycję „żółwia” robimy wtedy, gdy pies nas przewróci. Dłonie splecione na karku, palce zawsze do wewnątrz dłoni, przyciągamy łokcie do uszu. Kulimy się na ziemi i podciągamy kolana pod brzuch. Gdy zwierzę się oddali powiadamiamy osobę dorosłą o zdarzeniu.

Jak prawidłowo przywitać się z psem?

Jeśli chcemy pogłaskać psa zawsze pytajmy o zgodę opiekuna. Jeśli opiekun psa zgodzi się, stajemy bokiem do zwierzęcia. Jeżeli piesek jest mały, możemy ukucnąć; pies poczuje się w tedy bardziej komfortowo. Czekamy aż pies sam podejdzie i powącha nas. Nie głaszczemy psów po głowie, one tego nie lubią. Głaskamy psa pod pyszczkiem lub po brzuszku.

Golden retriever w przedszkolu.

O czym jeszcze musimy pamiętać?

  1. Nie przeszkadzamy psu w jedzeniu.
  2. Nie dokuczamy psu.
  3. Nie zabieramy zabawki.
  4. Nie budzimy gdy śpi.
  5. Nigdy nie patrzymy obcemu psu w oczy.

 


Dodaj komentarz

Powiązane Posty

Zajęcia edukacyjne.

Pies jaki jest każdy wie.

Pies jaki jest każdy wie. Okazuje się że nie. Nadal wielkim zainteresowaniem cieszą się nasze zajęcia o psiakach.  Tym razem zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Gromadce. Dzieciaki były niesamowite, ogromne zainteresowanie tematem naprawdę bardzo, Czytaj więcej…