Zabawa z psem. Bardzo istotne jest, by zmieniać rodzaj zabaw. Zapobiegnie to znudzeniu i przeciążeniu organizmu naszego pupila.

Dlaczego powinniśmy bawić się z psem?

Bawiąc się z psiakiem zaspakajamy jego instynkty, rozładowujemy jego napięcie i co jest również bardzo ważne, stajemy się dla niego atrakcyjni.

Jak bawić się z psem?

Proponujemy aby oprócz aportowania, pokonywania przeszkód, biegania przy rowerze czy wspólnego joggingu wprowadzić zabawy węchowe.  Warto psu chować różne przedmioty i zachęcać go do szukania zabawek lub smakołyków. Bardzo fajna jest praca z klikerem, wystarczy kilkanaście minut kiedy pies musi trochę pomyśleć, jak zdobyć upragnioną nagrodę, prawdopodobnie zmęczy go to bardziej niż bieganie.

A co po zabawie?

Po każdej zabawie czy to będzie bieganie czy, trening szkoleniowy pamiętajmy że, dobrze jest dać psu żwacz lub gryzak aby,  mógł się wyciszyć. Nadal macie wątpliwości jak bawić się z waszym podopiecznym? Zapraszamy na nasze kursy, pomożemy rozwiązać Wam wszelkie wątpliwości. Posiadamy nie tylko wiedzę ale i doświadczenie.


Dodaj komentarz

Powiązane Posty

Jak dogadać się z psem?

Jak pomóc psu przetrwać upał?

Jak pomóc psu przetrwać upał? Przede wszystkim zapewnijmy naszemu pupilowi stały dostęp do chłodnej, najlepiej mineralnej  wody. Zwierzaki nie mają gruczołów potowych, chłodzą się ziając, więc szybciej się odwadniają, woda wtedy jest niezbędna. Nie zostawiajcie Czytaj więcej…