Zabawa z psem. Bardzo istotne jest, by zmieniać rodzaj zabaw. Zapobiegnie to znudzeniu i przeciążeniu organizmu naszego pupila.

Dlaczego powinniśmy bawić się z psem?

Bawiąc się z psiakiem zaspakajamy jego instynkty, rozładowujemy jego napięcie i co jest również bardzo ważne, stajemy się dla niego atrakcyjni.

Jak bawić się z psem?

Proponujemy aby oprócz aportowania, pokonywania przeszkód, biegania przy rowerze czy wspólnego joggingu wprowadzić zabawy węchowe.  Warto psu chować różne przedmioty i zachęcać go do szukania zabawek lub smakołyków. Bardzo fajna jest praca z klikerem, wystarczy kilkanaście minut kiedy pies musi trochę pomyśleć, jak zdobyć upragnioną nagrodę, prawdopodobnie zmęczy go to bardziej niż bieganie.

A co po zabawie?

Po każdej zabawie czy to będzie bieganie czy, trening szkoleniowy pamiętajmy że, dobrze jest dać psu żwacz lub gryzak aby,  mógł się wyciszyć. Nadal macie wątpliwości jak bawić się z waszym podopiecznym? Zapraszamy na nasze kursy, pomożemy rozwiązać Wam wszelkie wątpliwości. Posiadamy nie tylko wiedzę ale i doświadczenie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Jak dogadać się z psem?

Dlaczego ta rasa ?

Dlaczego ta rasa? Dlaczego labrador, a nie owczarek, a może rottweiler? Zanim zdecydujesz się na zakup psa. Warto rozpocząć przygodę z „CHAMPIONEM” i skorzystać z naszej usługi „Jaka rasa psa do ciebie pasuje?” My pomożemy Czytaj więcej…