Dlaczego ta rasa?

Psiaki przedszkolaki w parku.

Psiaki przedszkolaki w parku.

Dlaczego labrador, a nie owczarek, a może rottweiler? Zanim zdecydujesz się na zakup psa. Warto rozpocząć przygodę z „CHAMPIONEM” i skorzystać z naszej usługi „Jaka rasa psa do ciebie pasuje?” My pomożemy podjąć wam bardzo ważną decyzję, podpowiemy na co zwrócić uwagę w wyborze hodowli, możemy również pojechać i pomóc wybrać konkretnego psa. Nikt nie posiada tak ogromnej wiedzy na temat psów jak szkoleniowcy.To my widzimy jak konkretne rasy psów zachowują się z konkretnymi właścicielami, jakie są zalety i wady posiadania poszczególnych ras. Bardzo ważny jest nasz styl życia, ile czasu możemy poświęcić swojemu pupilowi.

Co decyduje o wyborze konkretnego psa?

Zapytałam naszych kursantów: dlaczego ta rasa? 

 – To jest nasz już trzeci owczarek, zakochaliśmy się w tej rasie, są bardzo inteligentne i mądre.

Doberman dlaczego ta rasa?

–  Bo mi się zawsze podobała. Zadecydował wygląd i  inteligencja. Jest przyjazna dla dzieci, opiekuńcza, dlatego też suczka.

Dlaczego ta rasa?

– Ja chorowałem na azjatę,  corsiak to była wersja B, ale w Polsce jest ciężko dostać dobrego azjatę, sprowadzają z Rosji reproduktory i nie wiadomo co to ma w głowie.

Dlaczego Ciapek?

– Pojechaliśmy i wzięliśmy, po porostu był do oddania. Właścicielka podobno była uczulona.

Dlaczego akurat akita?

-Akita amerykańska jest rasą bardzo rodzinną, opiekuńcza, stróżującą. Charakter ma taki koci-pies i dlatego go wybraliśmy.

Owczarek belgijski, dlaczego ta rasa?

– Bardzo mi się spodobała ta rasa ze względu na wygląd i charakter jest psem bardzo mocnym, wytrzymałym, do stróżowania.

Dlaczego ta rasa?

-Labradory są bardzo przyjazne do ludzi, nie agresywne.

Owczarek niemiecki wilczasty w Psim Przedszkolu

Owczarek niemiecki wilczasty w Psim Przedszkolu

Pani pies to?

-To jest mój ukochany owczarek niemiecki wilczasty, zawsze chciałam mieć stróżującego. Jest to pies bardzo przywiązany do rodzinny, opiekuńczy, pilnuje się domu. W genach ma już także dobre cechy posłuszeństwa.

Zajęcia socjalizacyjne w parku miejskim.

Zajęcia socjalizacyjne w parku miejskim.

Dlaczego rottweiler?

-Wiemy że mamy dużego psa, a nie jakąś zabawkę wiemy, że jak jest dobrze wychowany to nie ma z nim żadnego problemu.

Dlaczego wilczak czechosłowacki?

– Jest trudny ale wytrzymały no i przede wszystkim to jest krzyżówka owczarka z wilkiem. Wyhodowany no potrzeby czechosłowackich wojsk ochrony pogranicza która sprawdza się zarówno w służbie jak i pies towarzyszący, biegający, a że ja dużo biegam to zdecydowałem się na tą rasę. Dwa lata przygotowywałem się do wprowadzenia go do domu mając poprzednie trzy haskie i jednego owczarka niemieckiego.

Dlaczego psiak ze schroniska?

– Jest dużo psów w schronisku i zdecydowaliśmy się adoptować któregoś. Poprzedniego też mieliśmy mieszańca, też ze schroniska nigdy nie braliśmy po uwagę zakupu psa.

Nasi kursanci to osoby odpowiedzialne i świadome swoich decyzji. Nie zostawiają psa samego sobie, zajmują się nimi, przyjeżdżają na szkolenia i uczą się dobrych relacji ze swoimi psiakami. Zawsze należy pamiętać że posiadanie psa wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Nie tylko musimy go wyprowadzić na siusiu, kupkę i dać mu jeść. Należy pamiętać o zapewnieniu mu odpowiedniej dawki „rozrywki” i pełnej opieki weterynaryjnej. Pies to istota żywa i na każdym etapie jego życia mogą pojawić się różne problemy czy to wychowawcze czy zdrowotne. To my właściciele odpowiadamy w 100% za jakość życia naszych pupili, zawsze i do końca.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Szkolenia i Kursy

We wrześniu wracamy do szkoły :)

We wrześniu rozpoczynamy nowy kurs PT-1. Spotkanie organizacyjne we wtorek 25 września godz. 17.30. Podobne

Szkolenia i Kursy

Zapraszamy na nowy kurs już w sierpniu.

Zapraszamy  na nowe kursy PT-1 i PT-2. Spotkanie organizacyjne poniedziałek 6 sierpnia 2018 godz. 18.00. Masz pytania ? Zadzwoń !!! Podobne

Jak dogadać się z psem?

Jak pomóc psu przetrwać upał?

Jak pomóc psu przetrwać upał? Przede wszystkim zapewnijmy naszemu pupilowi stały dostęp do chłodnej, najlepiej mineralnej  wody. Zwierzaki nie mają gruczołów potowych, chłodzą się ziając, więc szybciej się odwadniają, woda wtedy jest niezbędna. Nie zostawiajcie Czytaj więcej…