Dlaczego ta rasa?

Psiaki przedszkolaki w parku.

Psiaki przedszkolaki w parku.

Dlaczego labrador, a nie owczarek, a może rottweiler? Zanim zdecydujesz się na zakup psa. Warto rozpocząć przygodę z „CHAMPIONEM” i skorzystać z naszej usługi „Jaka rasa psa do ciebie pasuje?” My pomożemy podjąć wam bardzo ważną decyzję, podpowiemy na co zwrócić uwagę w wyborze hodowli, możemy również pojechać i pomóc wybrać konkretnego psa. Nikt nie posiada tak ogromnej wiedzy na temat psów jak szkoleniowcy.To my widzimy jak konkretne rasy psów zachowują się z konkretnymi właścicielami, jakie są zalety i wady posiadania poszczególnych ras. Bardzo ważny jest nasz styl życia, ile czasu możemy poświęcić swojemu pupilowi.

Co decyduje o wyborze konkretnego psa?

Zapytałam naszych kursantów: dlaczego ta rasa? 

 – To jest nasz już trzeci owczarek, zakochaliśmy się w tej rasie, są bardzo inteligentne i mądre.

Doberman dlaczego ta rasa?

–  Bo mi się zawsze podobała. Zadecydował wygląd i  inteligencja. Jest przyjazna dla dzieci, opiekuńcza, dlatego też suczka.

Dlaczego ta rasa?

– Ja chorowałem na azjatę,  corsiak to była wersja B, ale w Polsce jest ciężko dostać dobrego azjatę, sprowadzają z Rosji reproduktory i nie wiadomo co to ma w głowie.

Dlaczego Ciapek?

– Pojechaliśmy i wzięliśmy, po porostu był do oddania. Właścicielka podobno była uczulona.

Dlaczego akurat akita?

-Akita amerykańska jest rasą bardzo rodzinną, opiekuńcza, stróżującą. Charakter ma taki koci-pies i dlatego go wybraliśmy.

Owczarek belgijski, dlaczego ta rasa?

– Bardzo mi się spodobała ta rasa ze względu na wygląd i charakter jest psem bardzo mocnym, wytrzymałym, do stróżowania.

Dlaczego ta rasa?

-Labradory są bardzo przyjazne do ludzi, nie agresywne.

Owczarek niemiecki wilczasty w Psim Przedszkolu

Owczarek niemiecki wilczasty w Psim Przedszkolu

Pani pies to?

-To jest mój ukochany owczarek niemiecki wilczasty, zawsze chciałam mieć stróżującego. Jest to pies bardzo przywiązany do rodzinny, opiekuńczy, pilnuje się domu. W genach ma już także dobre cechy posłuszeństwa.

Zajęcia socjalizacyjne w parku miejskim.

Zajęcia socjalizacyjne w parku miejskim.

Dlaczego rottweiler?

-Wiemy że mamy dużego psa, a nie jakąś zabawkę wiemy, że jak jest dobrze wychowany to nie ma z nim żadnego problemu.

Dlaczego wilczak czechosłowacki?

– Jest trudny ale wytrzymały no i przede wszystkim to jest krzyżówka owczarka z wilkiem. Wyhodowany no potrzeby czechosłowackich wojsk ochrony pogranicza która sprawdza się zarówno w służbie jak i pies towarzyszący, biegający, a że ja dużo biegam to zdecydowałem się na tą rasę. Dwa lata przygotowywałem się do wprowadzenia go do domu mając poprzednie trzy haskie i jednego owczarka niemieckiego.

Dlaczego psiak ze schroniska?

– Jest dużo psów w schronisku i zdecydowaliśmy się adoptować któregoś. Poprzedniego też mieliśmy mieszańca, też ze schroniska nigdy nie braliśmy po uwagę zakupu psa.

Nasi kursanci to osoby odpowiedzialne i świadome swoich decyzji. Nie zostawiają psa samego sobie, zajmują się nimi, przyjeżdżają na szkolenia i uczą się dobrych relacji ze swoimi psiakami. Zawsze należy pamiętać że posiadanie psa wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Nie tylko musimy go wyprowadzić na siusiu, kupkę i dać mu jeść. Należy pamiętać o zapewnieniu mu odpowiedniej dawki „rozrywki” i pełnej opieki weterynaryjnej. Pies to istota żywa i na każdym etapie jego życia mogą pojawić się różne problemy czy to wychowawcze czy zdrowotne. To my właściciele odpowiadamy w 100% za jakość życia naszych pupili, zawsze i do końca.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Szkolenia i Kursy

Już ruszyły zapisy na kolejny kurs.

Już ruszyły zapisy na kolejny kurs psiego posłuszeństwa. Pierwsze spotkanie w sobotę 24 listopada o godzinie 9.00. Podobne

Szkolenia i Kursy

We wrześniu wracamy do szkoły :)

We wrześniu rozpoczynamy nowy kurs PT-1. Spotkanie organizacyjne we wtorek 25 września godz. 17.30. Podobne